Cześć! Jestem Andrzej. Co tu robię? Daje wskazówki osobom, które poszukują pracy. Pokazuję im jak się wyróżnić spośród pozostałych kandydatów dzięki znalezieniu mocnych stron, które przydadzą się na aplikowane stanowisko.
Każdy z Nas ma mocne strony, wystarczy je odkryć i pokazać rekruterowi.
Dodaj mnie na Snapchacie, aby mieć bezpośredni kontakt ze mną 🙂 Wyszukaj mnie jako „andrzejzielina” tak, jak pod zdjęciem lub zeskanować Snapcode.
Kiedy zajmuję się innymi sprawami, to lubię swój rower, dobrą kawę i filmu też nie odmówię. Praktykuję naukę przemawiania publicznego w Toastmasters Poznań, i pasjonuję się podróżą po marketingu internetowym. Jestem sobą, która zdecydowanie nie lubi zbyt wcześnie wstawać.
Od 31.12.2013 roku prowadzę blog Tajemnice Kariery.
Mój blog został wyróżniony przez:

Każdy ma swoją historię, swoje mocny strony, a ja chcę pomóc Ci o nich opowiedzieć w Twoim CV i na Rozmowie Kwalifikacyjnej
Moja historia.
2013 rok był rokiem przełomowym w moim życiu. Jako Inżynier procesu produkcyjnego, a później Kierownik technologii dwóch obszarów produkcyjnych codziennie współpracowałem z ludźmi z produkcji. To oni nauczyli mnie cierpliwości i wytrwałości.
Pomimo tego, że lubiłem to co robiłem, to był moment, kiedy zapragnąłem czegoś nowego spróbować. Nie chciałem zmieniać pracy, ale chciałem się nauczyć procesu rekrutacji. Po to, aby w przyszłości o tym pisać, pomagać innym. Było jeszcze coś, myślę, że ważniejsze. Poprzez poznawanie rynku pracy, chciałem mieć „większy luz”. Nie chciałem się zamartwiać tym, że jak mnie zwolnią, to co dalej. Bo wiem, że różnie może być, raz mam pracę, a raz nie mam.
Achch…I było coś jeszcze, najważniejsze. Chciałem mieć kiedyś na tyle odwagi, aby odejść z pracy. A, że jestem osobą, która dużo (często za dużo:)) analizuje, to musiałem się do tej decyzji przygotować. Od września do końca grudnia 2013 roku uczyłem się jak pisać dokumenty aplikacyjne, trochę z polskich serwisów, ale w większości z zagranicznych. Ćwiczyłem pisanie ich albo dla siebie albo znajomych.
W styczniu 2014 roku napisałem swój pierwszy wpis. Nie myślałem, że tak ciężko będzie. Z polskiego nigdy nie byłem dobry. Moje wypracowania na czerwono były zaznaczane.
W marcu 2015 roku w końcu odważyłem się i podszedłem do szefa mówiąc: „Chcę odejść”.
14.08.2015 był ostatnim dniem w mojej pracy. I po tym dniu czuję, że warto było pracować w mojej firmie, bo to było bardzo miłe i wzruszające pożegnanie.
Co dalej?
Chcę kontynuować dalej to co robię, czyli pisanie bloga, który będę chciał przekształcić w serwis pomagający innym korygować cv, listy motywacyjne oraz przygotowywać do rozmowy kwalifikacyjnej.
Dodatkowo zajmuję się robieniem stron internetowych na WordPressie.
O blogu
Blog od początku był pisany z pozycji osoby, która pracowała na etacie
Kiedy rozpocząłem pisać bloga, to najczęściej pisałem o tym co sam się nauczyłem od innych ekspertów. W miarę rozwoju, kolejnych wpisów zależało mi na tym, aby podawać wiedzę w jak najbardziej praktyczny sposób do wykorzystania.
Wiem, że nie jestem ekspertem, nigdy nie pracowałem w dziale HR, jestem Inżynierem. Jedyne, co to myślę, że dobrze poznałem proces rekrutacji i pisanie dokumentów aplikacyjnych. Wpisy na blogu, e-maile, które wysyłam staram się pisać tak, aby dać Ci jak największą wartość oraz wskazówki do wykorzystania.
Na blogu pokazuję jak napisać dobre cv, które przekona rekrutera. Jak wydobyć mocne strony, a dalej umieścić je w Twoim CV. Poniżej jest wstęp do serii wpisów dostępnych na blogu:
Podobnie napisałem serię wpisów na tema listów motywacyjnych
Jak napisać dobry list motywacyjny
O Rozmowie Kwalifikacyjnej. Tu daje bardzo dużo wskazówek i porad, najczęściej poprzez e-maile, chcesz je:
Zapisz Się…
Kliknij TUTAJ i odbierz kolejne tajemnice rekrutacji!
To nie jest nic innego jak sprzedaż siebie. Bo wiedz, że rozmowa rekrutacyjna, nie jest o Tobie, a o tym, jak Ty rozwiążesz problemy przyszłej firmy, jak wpasujesz się na to stanowisko. Pokazuję, jak dzięki pisaniu dobrych cv, poznasz swoje mocne strony i dalej opowiesz o nich rekruterowi na rozmowie.
Może Cie zaciekawi: